Wolna Strefa

Konkursy na profilu WS Orla

Opublikowano: 13.05.2020

Staramy się umilić czas naszym klubowiczom, dlatego organizujemy konkursy na naszym profilu na FB. Dotyczą one różnych dziedzin: plastyki, fotografii, matematyki czy wiedzy ogólnej itp. Ciszą się zainteresowaniem i chętnie uaktywniają naszych klubowiczów, którzy w zaciszu domów maja okazję być z nami choćby w ten wirtualny sposób.

Przykładem są zdjęcia z wycieczek klubowych, które wrzucamy na profil i przypominamy jak świetnie się na nich bawili nasi klubowicze.

Zadanie było proszę: Gdzie zrobiono te zdjęcia? Częstą odpowiedzią okazał się być Sandomierz, ale zdjęcie pochodzi z Kazimierza Dolnego, konkretnie na zamku w Janowcu.

Oceanarium we Wrocławiu

Obóz letni w Łebie i najśmieszniejsze zdjęcie z tego wyjazdu.

Oprócz zdjęć z wycieczek, które są sentymentalnym powrotem do przeszłości i przypomnieniem naszych działań, proponujemy taki rodzaj aktywizacji młodzieży, który jest rodzajem zabawy z jednoczesnymi elementami edukacji.

Zabawa językowa czyli etymologia jako nauka znaczenia i pochodzenia słów.

Częstym elementem aktywizacji klubowiczów stanowią ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze.

Ciekawym zadaniem okazało się być szukanie nazw nośników muzyki, które zmieniały się na przestrzeni dekad. Klubowicze mieli problem z nazwą gramofon, discman czy walkman:)

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny. Nasi klubowicze wysyłali do nas swoje prace, które stworzyli w domu.

Prace były o różnej tematyce: pejzaże, postacie z ulubionych bajek i filmów animowanych.

Konkursy fotograficzne również stanowią miłą odmianę. Pan Kolka wyspecjalizował się w fotografowaniu obiektów sakralnych.

Słynny posąg św. Tekli na Rynku w Kielcach okazał się najmniej znanym obiektem w naszym mieście.